Bina Yıkım Hizmetleri

Köroğlu Hafriyat

Bina Yıkım Hizmetleri

Bina yıkımı, var olan bir yapının orada yaşayan insanların ihtiyaç ve sorunları göz önüne alınarak yeniden inşaa edilebilmesi için yapılan bir uygulamadır. Bu yıkım işlemi son yıllarda ülkemizde sıkça yapılmaktadır. Yapılma sıklığının artmasının başlıca nedeni kentsel dönüşüm işleminin giderek artan sayıda uygulanmasıdır. Kentsel dönüşüm uygulaması insanlara daha yüksek yaşama standartları sağlanmasını hedefleyen bir uygulamadır. Bu nedenle düşük yaşam standardı sağlayan bina yıkımı yapılmakta yıkılan bina veya benzeri yapıların yerine yeni, sosyal yönleri daha fazla olan, deprem gibi doğal afetlere karşı yüksek dayanma direncine sahip binalar yapılmaktadır. Bir yapının yıkılabilmesi için ilgili yerden yıkım ruhsatı alındıktan sonra faaliyet aşamasına geçilebilir. Yoksa rastgele her canı isteyen yıkım yapamaz. Bina yıkımı gerçekleştirilirken yıkımı gerçekleştiren ekibin uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Uyulması gereken kurallar telafisi mümkün olmayan can kayıpları ve mal kayıpları oluşturabilmesi nedeni iledir.
Yıkım işlemi başlamadan önce oluşması muhtemel tüm risklere karşı all risk diye bilinen sigortanın yapılması gerekmektedir.
Yıkımı gerçekleştirilecek binada canlı olmasına karşı tüm denetimler yapılmış olmalıdır.
Bina yıkımı gerçekleştirilecek olan alan emniyet şeritleri çekilerek kontrol altına alınmalıdır
Yıkım yapıldıktan sonra oluşan hafriyatın taşınacağı iş makinelerinin herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi için gerekli tedbirler alınmalıdır
Yıkım işleminde izlenecek olan yollar bir plan dahilinde belirlenmelidir
Yıkılacak olan binanın yakınında başka yapılar varsa bu yapıların elektrik, doğal gaz ve su şebekeleri gibi kısımları zarar görmeyecek şekilde gerçekleştirilmelidir
İş güvenliğini sağlamak için gerekli olan tüm tedbirlerin yıkım öncesinde gerçekleştirilmiş olması gereklidir Bina yıkımı işlerini mutlaka işinde ehil kişilere yaptırmak gerektiği unutulmamalıdır.

İnşaat, Bina, Fabrika, Otel, Yapı vb. her türlü Yıkım söküm işleri konusunda gerek İstanbul içinde gerekse Türkiye genelinde yıkım tekniklerini takip ederek. Deneyimli kadromuz ve son teknoloji makineleri ile bina yıkımlarını uygulayan, İnşaat ,Bina Yıkım, Hafriyat ve İş makinaları kiralama alanında çözüm sağlayarak her zaman müşterilerimize hızlı, kaliteli, ekonomik hizmetler sunmaktayız. Hizmet talepleri için E-MAİL göndererek veya TELEFON ederek bize ulaşabilirsiniz.

Kentsel dönüşüm ya da betonarme ve çelik yapı, konut, fabrika veya sanat yapılarının çeşitli metotlarla de-montaj ve yıkım işlerini tabir etmektedir.
Koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibi ile işlerinizi yönetmeliklere uygun şekilde ve zamanında teslim etmeyi bir görev bilmekteyiz. Beraber çalışabilmek ümidiyle
Büyük iş makinalarının girmediği yerlere Mini Ekskavatör ( mini kırıcı ), Havalı Kompresör, Hilti veya Elle yıkımları gerçekleştiriyoruz. İş hacminin büyüklüğünü küçüklüğünü gözetmeksizin hizmet vermekteyiz.
Uygulama Yapılacak alanlarda, Özel Tasarımlarınızda, Sistemin düzgün bir şekilde belirlenmesi, Çalışabilmesi, çevreye zarar vermeden nasıl yapılması gerektiği konusunda, diğer bir çok kriteri değerlendirmek üzere uzman ekibimizden keşif talep edebilirsiniz

KÖROĞLU HAFRİYAT HİZMETLERİ (S2)
KÖROĞLU HAFRİYAT HİZMETLERİ (S2)