Bina Yıkım Yöntemleri

Bina yıkım yöntemleri farklı alanlarda ve kalabalık bölgelerde bulunan binaların nasıl yıkılacağını gösteren metotlardır. Profesyonel şekilde belirlenmesi gereken yıkım yöntemleri, aslında hayati önem taşır. Binanın yüksekliğinden, genişliğinden, çevre durumundan, binanın mimari yapısından, yapıldığı malzemeden yıkımın nasıl yapılacağına karar verilir. Alanında deneyimli hafriyat firmalarından yardım alınması ve teknik olarak yöntemin belirlenmesi son derece önemlidir. Mühendisler ve teknik personel ile bina yıkımının hangi yöne doğru yapılacağı ve alınması gereken güvenlik tedbirleri belirlenir.

Yıkım yönteminden önce binanın yıkım kararının olup olmadığı, bina yıkım izninin alınıp alınmadığı hususları değerlendirilir. Teknik olarak binanın nasıl bir yapıda olduğu, hangi işlemlerin sırasıyla yapılması gerektiği, hafriyatın nasıl taşınacağı gibi konular ise belirli bir sistematik şeklinde değerlendirmeye alınmalıdır. Bunların hepsini düzenli şekilde yapabilecek firmalar hafriyat firmaları olmaktadır. Bu tecrübeli firmalara internetten arama yaparak ulaşabileceğiniz gibi, yılların deneyimi olan Yaşar Hafriyat olarak bizlerle de iletişim kurabilirsiniz.

Bina sahipleri olarak sizlerin bilmesi gereken tüm detayları firmamız açıklamaktadır. Hangi yöntemin kullanılacağından, sonraki işlemlere, hafriyatın taşınmasına, ayıklanmasına ve dökülmesine kadar birçok işlem çeşidinin sıralamasını ve uygulanış şeklini uzmanlarımız belirlemektedir.